Archiwum maj 2014


maj 02 2014 Twoje dziecko też może zostać sławnym...
Komentarze: 0

Albert Einstain, Hans Christian Andersen, Winston Churchill I Thomas Alva Edison. Co łączy te znane nazwiska, oprócz niezwykłych osiągnięć w dziedzinach literatury, fizyki czy odkryć zmieniających historię? Wszyscy byli dyslektykami. Mimo trudności w nauce, osiągnęli niebywały sukces, dając nadzieję wszystkim tym, którzy borykają się z podobnymi problemami.

A jednak można…

Kolejnym dowodem na to, że dysleksja nie wyklucza jest historia  Randy'ego Besta - biznesmena, który cierpi na ostry i rzadki przypadek dysleksji. Przez tę dolegliwość... nie umie w ogóle czytać. Mimo to jego firma Academic Partnerships stała się czołowym graczem na amerykańskim rynku edukacji. Oczywiście nie można bagatelizować problemu i należy pomóc dziecku, w możliwie najlepszy sposób. Naprzeciw potrzebom rodziców dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i liczenia,  wyszła internetowa platforma czytamliczepisze.pl. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6 – 9 lat. Oferuje ona bogaty zestaw ćwiczeń terapeutycznych mających na celu przynieść poprawę w funkcjonowaniu uwagi, pamięci oraz zdolności rozwiązywania problemów intelektualnych. Ćwiczenia są dobierane w sposób indywidualny dzięki Kwestionariuszowi Wstępnej Diagnozy Ryzyka Dysleksji oraz Dyskalkulii.

Co dalej?

Ponieważ dzieci z dysleksją są mniej podatne na naukę przy użyciu tradycyjnych metod, warto przygotować  treningi tak,  aby skupiać się na ćwiczeniu funkcji leżących u podstaw czytania i pisania. Pamiętajmy, aby ćwiczenia były bogate w multimedialne w treści – teksty, rysunki, obrazki oraz dźwięki i przyjazną dziecku grafikę, po to, aby praca z dzieckiem nie polegała na przepisywaniu w nieskończoność tekstów z podręcznika czy książki. Jeśli dzieci ze specyficznymi problemami w nauce czytania i pisania nie są podatne na standardowe metody nauki, trzeba stosować wobec nich alternatywne środki przekazu. Taki właśnie cel przyświecał m.in. twórcom platformy edukacyjnej czytamliczepisze.pl.

Im wcześniej dowiesz się czy Twoje dziecko może być zagrożone dysleksją, tym lepiej. Wiedza ta umożliwi Ci odpowiednio wcześnie podjąć odpowiednie kroki, które pomogą Ci rozwiązać jego problemy. Pamiętaj jednak, że nawet z dysleksją można odnieść spektakularny sukces!